Rower miejski damski – stylowy i praktyczny

Rower miejski damski obecnie cieszy się dużą popularnością bowiem wyróżnia się on na tle pozostałych jednośladów. Przede wszystkim w wyposażeniu znajduje się silnik, który ułatwia pracę cykliście podczas długiej jazdy. Co jeszcze trzeba wiedzieć o takim rowerze? Najczęściej jego silnik wymaga naładowania po przejechanych mniej więcej 30 bądź 40 kilometrach.

Rower do jazdy po mieście

Jak sama nazwa wskazuje, wyżej wymieniony rower nadaje się do jazdy po ulicach miasta. Jeśli chodzi o konstrukcję roweru to jest ona szczególna. Tego rodzaju rower najczęściej posiada duże koła 28 cali. Spotykane są także modele z nieco mniejszymi średnicami jak 27 i 26 cali. W wyposażeniu znajduje się także gięta, krzywa i dość szeroka kierownica. Siodełko również jest szerokie i pozwala ono na wybranie dogodnej pozycji. Ten rower umożliwia jazdę w wyprostowanej pozycji siedzącej.

Wyposażenie roweru damskiego miejskiego

Jeśli chodzi o wyposażenie roweru miejskiego damskiego, jest ono dosyć bogate. Najczęściej posiada on komplet błotników, osłonkę na łańcuch rowerowy, bagażnik. Bardzo często już w wyposażeniu znajduje się koszyk. Model ten może również posiadać przerzutki, choć nie jest to koniecznością. Jeśli chodzi o ramę, to jej górna rura jest znacznie obniżona. Ma to na celu wygodę dla kobiety, dzięki temu może ona swobodnie wsiadać na przykład w spódnicy bądź w sukience. Ostatnio coraz częściej zaczęto produkować ramę ze stopu, bowiem wówczas rower staje się lżejszy a nie wpływa to na jakość konstrukcji.

Leave a Comment

(0 komentarze/y)

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *