Co powinniśmy wiedzieć o maskach medycznych?

Eksperci są zgodni – koronawirus zostanie z nami jeszcze przez dłuższy czas. Warto zatem dowiedzieć nieco więcej o możliwościach ochrony. Najważniejsza kwestia to na pewno maski medyczne.

Zalecenia dotyczące noszenia masek póki co nie ulegają złagodzeniu. WHO zaleca noszenie masek medycznych, jako jeden z elementów podstawowych obrony przez zakażeniem się wirusem COVID-19. Bardzo ważny jest również dystans społeczny oraz dbanie o higieną.

Maski medyczne oraz maseczki chirurgiczne zawsze są jednorazowo. Dodatkowo są wykonane z włókniny trójwarstwowej oraz spełniają także wymagania dla medycznych wyrobów według normy EN 14683. Tę bardzo wysoką normę na pewno spełniają maski medyczne Praesidium. Wykonane są dokładnie z trzech warstw polipropylenowych. One gwarantują aż 99 procent skuteczności filtracji powietrza z zachowaniem jednoczesnym swobody oddychania. Są polecane personalowi medycznemu, także chirurgom. Mogą tak naprawdę nosić je wszystkie osoby, które oczekują ochrony profesjonalnej w sytuacji rozprzestrzeniania się pandemicznej infekcji. Maseczki występują jedynie w trzech kolorach. Jest to kolor niebieski, zielony oraz także biały.

Pamiętajmy, aby maseczki medyczne kupować w sprawdzonych miejscach. Na pewno w miejscach podejrzanych maseczek nie kupujemy. Bardzo ważne jest posiadanie stosownych atestów. Maseczki bez atestów nie sprawdzają się kompletnie. Takich maseczek nie kupujmy nawet, gdy jest dobra cena. Do niczego się nie nadają. https://sklep.meringer.pl/

Leave a Comment

(0 komentarze/y)

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *