Co należy wiedzieć o kalkulatorze ciąży?

Co należy wiedzieć o kalkulatorze ciąży?

Ile tygodni trwa kobieca ciąża?

Kalkulator ciąży, a więc metoda Naegelego niestety nie podaje wieku rzeczywistego płodu ani też daty porady, a jedynie wiek przybliżony ciąży oraz termin przewidywalny porodu. Spowodowane jest to faktem, że moment dokładny zapłodnienia, od którego się powinno liczyć wiek rzeczywisty ciąży, jest niezmiernie trudny do określenia. Musimy także wiedzieć, że kalkulator ciąży zakłada, że cykle regularne u kobiety, które trwają 28 dni, trzydziestodniowe miesiące oraz dokładnie czterdziestotygodniowy czas trwania samej ciąży. Te liczby sztywne oraz także świadomość, że każde dziecko się rozwija w innym tempie, wyjaśniają, dlaczego tylko dosłownie kilka procent porodów odbywa się w terminie wyznaczonym. Sprawdź https://www.rodzice.pl

Pomimo tego samo wyznaczenie terminu porodu oraz do tego obliczanie wieku ciąży jest niezmiernie ważne. Szczególnie w przypadku ciąż o przebiegu nieprawidłowym. Poznanie przy pomocy kalkulatora ciąży terminu porodu oraz wieku ciąży zaplanować pozwala badania oraz przewidzieć, co będzie się działo w danym miesiącu oraz pozwala chociaż teoretycznie przygotować się rodzicom na przyjęcie dziecka na świat. W przypadku na przykład porodów przedwczesnych, dzięki znajomości wieku ciąży, lekarz może być przygotowany na szybką oraz trafną pomoc wcześniakom.

Ile ciąża trwa faktycznie?

Ile ciąża tak naprawdę w rzeczywistości trwa? Czy to jest rzeczone czterdzieści tygodni? W rzeczywistości ciąża trwa jakieś trzydzieści osiem tygodni, czyli około dwustu sześćdziesięciu sześciu dni oraz obejmuje czas od samego momentu zapłodnienia jajowej komórki do wyjścia na świat dziecka. Z względów praktycznych oraz dla możliwości zastosowania właśnie kalkulatora (kalkulator ciąży), tenże określa około czterdziestu tygodni (licząc od dnia rozpoczęcia miesiączki ostatniej), a więc dwieście osiemdziesiąt dni. Jest to niezmiernie ważne. Oczywiście wszystkie najważniejsze informacje oraz wyliczenia podaje nam nikt inny, jak ginekolog.